Life Sciense Cluster of Latvia
 

Jaunumi

Š.g. 25.maijā notika Jauno ķīmiķu kluba gada noslēguma pasākums

26.05.2017

Š.g. 25.maijā Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā notika Jauno ķīmiķu kluba gada noslēguma pasākums, kas tiek organizēts kā pateicība jauniešiem par vēlmi ārpus mācību stundām veltīt laiku, lai izprastu sarežģīto un vienlaikus aizraujošo ķīmiju.


Pasākumā bija iespēja vērot jauno ķīmiķu klubu prezentācijas un eksperimentus. Vienlaikus pasākumā notika arī jauno ķīmiķu sacensības, kurās skolēni varēja izmantot mācību gada laikā iegūtās prasmes, kā arī pārbaudīt savu erudīciju. Tāpat tiks pasniegtas īpašas Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācijas (LAĶĪFA) balvas ķīmijas skolotājiem un audzēkņiem par jauno dabaszinātņu ekspertu mācīšanu un motivēšanu.

Gada noslēguma ballītē ar svinīgu uzrunu uzstājās arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departaments vecākais eksperts Dmitrijs Stepānovs, kā arī to apmeklēja dažādu augstskolu, uzņēmumu, izglītības iestāžu pārstāvji un citi ķīmijas profesionāļi.


Jauno ķīmiķu klubs ir LAĶĪFA īstenota iniciatīva, kas apvieno ķīmijas entuziastus no piecām Rīgas skolām - Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Rīgas Teikas vidusskolas, Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas un Rīgas Hanzas vidusskolas. Šo skolu audzēkņi visa mācību gada garumā padziļināti ir apguvuši ķīmiju, veicot eksperimentus, kā arī regulāri diskutējot par zinātni un piedaloties konkursos.

Jauno ķīmiķu klubs ļauj jauniešiem saprast, vai ķīmija var kļūt par viņu nākotnes karjeras izvēli, kā arī novērtēt savas iespējas, izvēloties dabaszinātņu nozares, kuras padziļināti apgūt augstskolā. Iniciatīvas ietvaros jaunieši var bez maksas izmantot īpašu ķīmijas aparatūru savā vai tuvumā esošajā skolā, kā arī satikties un diskutēt ar citu skolu audzēkņiem.

 

Atpakaļ