Kosmētika


 
Par kosmētikas lielo lomu mūsu dzīvē liecina tas, ka katru dienu 450 miljoni eiropiešu lieto tādus produktus kā ziepes, šampūns, kondicionēšanas līdzekļi, dezodorants, zobu pasta, skūšanās līdzekļi, sejas tīrīšanas līdzekļi, smaržas, dekoratīvā kosmētika, kā arī citus kosmētikas līdzekļus.
Pircēju labklājība ir kosmētikas lietošanas pamatmērķis, tādēļ produktu drošība un efektivitāte vienmēr ir bijusi kosmētikas rūpniecības prioritāte.
 
Latvijas Ķīmijas un farmācijas asociācija sadarbībā ar COLIPA ir sagatavojusi vairākus informatīvus materiālus, kuru mērķis ir palīdzēt pircējiem pareizi lietot kosmētikas produktus. Lasīt vairāk

Latvijas tirgū var piedāvāt tikai tādu kosmētikas līdzekli, kas ir ražots, ievērojot Eiropas Savienības dalībvalstīs noteiktus kosmētikas līdzekļu labas ražošanas prakses nosacījumus, tos nosaka 2004. gada 20. aprīļa Ministru kabineta noteikumi Nr. 354, ka Latvijas tirgū var piedāvāt tikai tādu kosmētikas līdzekli, kas ir ražots, ievērojot Eiropas Savienības dalībvalstīs noteiktus kosmētikas līdzekļu labas ražošanas prakses nosacījumus.